Доброзичливе спілкування вчителя з учнями – ключовий елемент успішного навчання та виховання.
Кожне слово, кожен жест вчителя має велике значення для учнів.
Слова підтримки дозволяють повіри в себе та свої можливості, допомагають у важкі моменти, надихають на досягнення нових висот, підсилюють мотивацію до саморозвитку.
Тепле спілкування відкриває двері до взаєморозуміння, робить навчання цікавим та ефективним. Пропонуємо для ознайомлення словник вчителя з допоміжними фразами у спілкуванні з учнями.
Буклет "Словник вчителя"
Що таке «психологічна резилентність»?
Термін «резилентність» запозичений з фізики — це здатність твердих тіл відновлювати свою форму після механічного тиску.
Психологічна резилентність або стійкість — це психічний ресурс, який ми маємо, щоби долати життєві негаразди, будувати плани та втілювати їх в життя, налагоджувати і підтримувати стосунки, а також адаптуватися до несприятливих змін.
Людина з низьким рівнем резилентності навіть через незначні негаразди може втрачати контроль, ставати агресивною, плакати, мати істерики, завдавати собі тілесних травм, впадати в паніку або часом і в депресію. Люди з високим рівнем психологічної стійкості можуть адаптуватися, переосмислювати, шукати резервний ресурс в собі або ж вміють спиратися на запропонований ресурс. Свою психологічну стійкість можна тренувати та вдосконалювати. Наприклад, створювати ефективні зв’язки, аби мати підтримку близьких, шукати можливості для самореалізації, піклуватися про себе та займатися тим, що подобається, виховувати позитивне сприйняття себе і своїх можливостей.
5 стовпів психологічної стійкості представлено на малюнку:
Перша психологічна допомога
Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають страждання і потребу. Така допомога потрібна під час кризової події (наразі, наприклад, це може бути потрапляння під обстріл, панічна атака під час тривоги або гучних звуків тощо).
Першу психологічну допомогу може надативати не лише професійний психолог, а й інший спеціаліст або людина, яка знайома з правилами надання цієї допомоги.
7 перших кроків психологічної допомоги під час кризи наочно на малюнку